Základní škola Františka Formana

Facebook

Knižní veletrh – projektový den OP JAK

V pátek 1. 3. 2024 navštívili žáci 9. tříd Knižní veletrh v Ostravě. Tato akce je velice atraktivní a podporuje čtenářskou gramotnost napříč všemi generacemi. S žáky jsme absolvovali besedu Blízká setkání s herečkou Terezou Kostkovou a se spisovatelkou Ninou Špitálníkovou. Následovala prezentace její tvorby a autogramiáda. Součástí festivalu byla řada workshopů zaměřených na čtenářskou gramotnost. Nechyběly kreativní dílny – výroba záložek do knih, písmomalířství, deskové hry a rébusy. Po celou dobu byly otevřeny stánky s mnoha knižními tituly různých nakladatelství, kde bylo možné knihy zakoupit.  Žáci v závěru zavítali na debatu „Ostrava čte, rozvíjí a pomáhá“ a seznámili se také s mladými autory young adult scény v besedě Young adult autoři – od fantasy po romantiku.  Celá akce byla zajímavá a v mnohém žáky obohatila.              

FOTOGALERIE zde

 

 

 

 

 

 

 

2.A a 2.C – projektové vyučování na farmě Duběnka – projektový den OP JAK

FOTOGALERIE 2.A
FOTOGALERIE 2.C

Den pro dětskou knihu – projektový den OP JAK

Ve středu 20. 3.  se uskutečnil  v naší škole projektový den pod názvem Den pro dětskou knihu. Pro devátý ročník byl připraven pestrý program na podporu čtenářské gramotnosti. Proběhlo setkání s autorkou dětských knih Kateřinou Plačkovou „Od jara do zimy, “ pak následoval workshop „Tradice a zvyky – tvorba fotoknihy.“ Beseda s knihovníkem Tomášem Fiuráškem na téma „Sci-fi a fantasy“, pro starší žáky „Život za ostnatým drátem.“  Deváťáci také zavítali k mladším dětem do 1. tříd, kde četli pohádky na přání. Pro žáky 1. stupně byla připravena v knihovně školy loutková pohádka „Princ Bajaja“ v podání vypravěče pohádek pana Taraby.

Celé dopoledne tento projekt poukazoval dětem na důležitost knih a čtení.

FOTOGALERIE zde

Jarní tvoření

FOTOGALERIE zde

Projektový den: Vesmír 1. B, 2. A, 2. C, 3.A ⭐️ 🛸 🚀 🌏 🪐 🌙

Hlavním cílem projektového dne bylo probudit jarního skřítka, který chrání naši planetu. Na žáky čekal bohatý program plný záhadných úkolů týkající se učiva napříč různými předměty včetně kritického myšlení, pokusů, výroby Lapbooků a zdolání stezky. Protože úkoly to byly náročné, užili jsme si také promítání v mobilním planetáriu, které přijelo za námi do školy. Z celého dne si odnášíme nejen nové informace o Vesmíru a naší planetě, ale také nezapomenutelné zážitky! Co myslíte.. Podařilo se žákům získat za splněné úkoly malé “planetky” a naplnit tak kouzelnou krabici, která probudí skřítka? Podívejte se sami…🙂     VIDEO z akce zde