Základní škola Františka Formana

Facebook
  • Základní škola Františka Formana > Aktuality ZŠ > Obraz Magnolie, který zdobí chodby Městského úřadu Ostrava-Jih
  • Markéta Bigošová ze třídy 9.A vytvořila obraz Magnolie, který zdobí chodby Městského úřadu Ostrava-Jih

    Výtvarné umění je jedním z prostředků, jak sdělit krásu a pocity, a právě to dokázala žákyně třídy 9.A, Markéta Bigošová, svým posledním dílem. Markéta se rozhodla věnovat své umělecké nadání návštěvníkům městského úřadu. Její obraz, inspirovaný jarem a přírodou, zdobí chodby Městského úřadu Ostrava-Jih.

    Pro Markétu není umění jen koníčkem, ale způsobem vyjádření svých myšlenek a emocí. Její talent a vášeň pro malbu jsou vidět v každém tahu štětce. A právě díky tomuto nadání byla vybrána, aby svým obrazem ozdobila chodby Městského úřadu, kde bude sloužit jako inspirace pro všechny, kteří projdou kolem.

    Mgr. Eva Králová, učitelka výtvarné výchovy