Základní škola Františka Formana

Facebook
  • Základní škola Františka Formana > Aktuality ZŠ > “Zimní okna” na Městském úřadu Ostrava-Jih
  • “Zimní okna” od žákyň 6.B na Městském úřadu Ostrava-Jih

    Markéta Orságová a Laura Konečná společně vytvořily malbu s názvem “Zimní okna”. Zvolily si techniku akvarelu, což přidává lehkosti a jemnosti do každého detailu.

    Markéta a Laura se rozhodly zobrazit krásu zimní městské scenérie. Na obraze můžeme vidět rozsvícená okna domů, výhled do ulic zahalených sněhem. Každý detail byl pečlivě promyšlen aby zachytil teplo a světlo v našich domvech kontrastující s chladným počasím venku. 

    Toto dílo nyní najdete na spojovací chodbě Městského úřadu Ostrava-Jih, kde se můžete ponořit do atmosféry zimy a tajemství, která se skrývají za okny na obrazu. Markéta a Laura ukazují, jak může umění oživit prostor a přinést radost všem, kdo se rozhodnou zastavit a obdivovat jejich talent. Tento projekt úřadu je pro nás také ukázkou toho, jak umění může spojit lidi a obohatit naše prostředí.

    Mgr. Eva Králová, učitelka výtvarné výchovy