Základní škola Františka Formana

Facebook
  • Základní škola Františka Formana > Aktuality ZŠ > Pěšky do školy – zhodnocení akce
  • V týdnu od 18. – 22. 9. se naše škola již druhým rokem zapojila do výzvy Pěšky do školy.  Splnit cíle této akce se nám podařilo. Zvýšil se počet žáků, kteří se pravidelně dopravovali do školy pěšky nebo na koloběžkách. Zajistili jsme dětem co největší bezpečnost při cestě do školy a co nejvíce omezili příjezd aut až ke škole. Vždyť chodit pěšky do školy je příležitost hýbat se, popovídat si s kamarády, někoho potkat nebo něco nového zažít. Chůze je druh sportu a zařadit aktivní pohyb dětí do každodenního rytmu dne prospívá nejen tělu a duši, ale i prostředí, ve kterém žijeme. A už jenom tím, že chodíme, pomáháme i našemu městu dýchat.

    Tak proč se nemotivovat a nechodit do školy pěšky i nadále?          

     FOTOGALERIE zde