Základní škola Františka Formana

Facebook
  • Základní škola Františka Formana > EVVO > 2. ročník Letní školy geologie 2023
  • Koordinátorka environmentální výchovy z naší školy se zúčastnila pod vedením docentky Švecové, letní školy v Praze a poznávala České středohoří. Příznivci přírody, minerálů a geologie zavítali ke kamenným sluncím, seznámili se s provozem těžby českých granátů, podívali se do Boreče a Mostu, prošli se s geologickými kladívky v Prokopském údolí v Praze. Environmentalisté prožili krásné dny s lektory, kteří s velkým nasazením a zaujetím nabídli ekologům krásy Českého Středohoří.

    Letní srpnová škola koordinátorů EVVO na Starých Hamrech

    Letošní setkání bylo věnováno tématu KLIMA. První den jsme navštívili Experimentální ekologické pracoviště Bílý Kříž, poznávali okolní krajinu při odpolední expedici a večer prezentovali akce naší školy. Druhý den jsme zahájili besedou s klimatologem Michalem Žákem a dopoledne zakončili hrou Jak se žije v Podnebíně.

    FOTOGALERIE ZDE