Vybraní žáci 9. ročníku ve složení Marek Repčík, Alena Zouvalová, Eliška Žabenská, Julie Dubská, Jonáš Šonovský a Dominik Kratochvíl reprezentovali naši školu v zeměpisné soutěži Znáš svůj kraj?, která se uskutečnila dne 11. 11. 2022 na AHOL – Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství.

V soutěžním klání žáci předvedli znalosti a dovednosti v několika disciplínách:
Prvním bodem bylo sestavit puzzle a následně poznat 10 hojně navštěvovaných památek v MS kraji. Dále žáci soutěžili ve vědomostním kvízu na počítačích, kde odpovídali na 30 otázek. Poté předvedli své dovednosti a vkus při tvorbě míchaného nealkoholického nápoje, který se naší skupině nadmíru vydařil, a porota nešetřila chválou. Ostatně, můžete posoudit na přiložených fotografiích – FOTOGALERIE ZDE.
Předposlední disciplínou bylo hádání osobností a rodáků našeho kraje. A celou soutěž žáci zakončili prezentací svého školního výletu (naše družstvo prezentovalo výlet na Pustevny).

            V průběhu celé soutěže měli žáci k dispozici vynikající občerstvení a následoval i výtečný oběd, který připravovali samotní mistři gastronomie této školy.

            Konkurence byla velká a i přesto, že jsme nakonec na stupně vítězů nedosáhli, tak si odvážíme krásné vzpomínky a velký zážitek, za který tímto střední škole AHOL děkujeme.

Já zase děkuji žákům za pečlivou přípravu a vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Martina Holbergová