Osmáci si vyzkoušeli být tak PŘIROZENÍ / 1989–1992 /, jako Ostravští divocí.
V Galerii výtvarného umění v Ostravě

Výstava představuje výtvarnou skupinu Přirození, která působila v letech 1989–1992 v Ostravě. Její členové, jako například Jan a Daniel Balabánovi, Jiří Surůvka, Hana Puchová, Petr Pastrňák a další, hráli od druhé poloviny 80. let 20. století významnou roli v rámci celorepublikové svobodné tvorby mimo oficiální scénu. Zastoupena budou jejich díla z oblasti kresby, malby, grafiky i prostorové tvorby. Naši žáci si prohlédli výstavu a poté tvořili s muzejním lektorem monotypy, kde se volně inspirovali výstavou, asociacemi. Žáci osmé třídy byli výstavou unešeni, téměř každý tam objevil dílo, které jej oslovilo. Do galerie se určitě vydáme znovu, byl to velký zážitek. 

FOTOGALERIE zde