Dne 28. 9. 2022 se vybraní žáci 9. ročníku zúčastnili TV soutěže „Už tam budem“ v Dolní oblasti Vítkovic v budově U6. Ve vědomostních i dovednostních činnostech soutěžily proti sobě dva pětičlenné týmy.

Za tým ZŠ F. Formana, Ostrava – Dubina soutěžili:
Marek Repčík – 9. A – kapitán týmu
Bára Šabová – 9. A
Eliška Žabenská – 9. B
Julie Dubská – 9. B
Jonáš Šonovský – 9. B

Soupeřem nám byli žáci ZŠ z Pardubic. Sportovní i vědomostní zápolení dvou týmů bylo velmi vyrovnané, ale nakonec zvítězili borci ze ZŠ F. Formana.
Náš tým získal velmi pěkné a hodnotné věcné ceny, nechyběla ani sladká odměna a také volný vstup do prostor budovy U6 a Světa techniky pro oba třídní kolektivy.

Během natáčení se oba týmy spřátelily mezi sebou a i s členy televizního štábu, kteří se k dětem chovali velmi mile a v neposlední řadě se děti spřátelily i s účinkujícími herci – panem továrníkem (Petr Stach) a panem Ducháčkem (Karel Zima). Celé natáčení probíhalo ve velmi pohodové atmosféře, děti si to skvěle užily.

Termín vysílání na ČT- Art nám bude teprve upřesněn a bude opět zveřejněn na webu školy.

Velmi děkuji žákům za skvělý výkon a zodpovědný přístup, také vedení školy za podporu a umožnění se soutěže zúčastnit a celému televiznímu štábu za skvělou atmosféru při natáčení.

Podívejte se na fotky z TV natáčení – ZDE

V Ostravě 28. 9. 2022
Mgr. Marie Plášková