Třetí a zároveň poslední eTwinningový projekt Moi, bin a European došel ke svému závěru. Žáci naší školy na něm pracovali od října 2019 v rámci Klubu komunikace v cizím jazyce, od prosince pak měli přístup do virtuální třídy TwinSpace. Hlavním cílem bylo porozumět si jakožto obyvatelé Evropy. Přednostně jsme komunikovali v angličtině a učili se základní slovní zásobu v německém či francouzském jazyce. Do projektu byly zapojeny 3 školy z Česka a 2 zahraniční školy. V mezinárodních týmech jsme pracovali se školami z Řecka a Francie. V rámci projektu jsme měli naplánována 3 lokální setkání na českých školách. Díky vyhlášení nouzového stavu se nám však podařilo uskutečnit pouze předvánoční lokální setkání na Masarykově náměstí v Ostravě, kde jsme si společně zazpívali vánoční písně ve 3 jazycích a poté jedno další – na Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě – Porubě. Finálním výstupem bylo vytvoření online a offline slovníku ve třech jazycích, které momentálně dokončují partneři z Francie. Žáci se za celou dobu realizace projektu seznámili s různými online aplikacemi, čímž si kromě zdokonalování jazykových kompetencí systematicky rozšiřovali i oblast digitální gramotnosti.

Na konkrétní výstupy se můžete podívat na následujícím odkazu:

https://twinspace.etwinning.net/104242/home

Mgr. Petra Lasotová