Certifikáty eTwinning Quality Label 2018

 Amazing year  Amazing year – žákovský  e-Grammatik  e-Grammatik – evropský  e-Grammatik – žákovský

 

Dne 18. 10. si naše škola osobně převzala na Národní konferenci ERASMUS+/eTwinning 2018 v Plzni certifikáty eTwinning Quality Label 2018 za 2 úspěšné projekty, realizované ve školním roce 2017/2018.

Do projektu Amazing year byla zapojena třída 6. B v rámci Výchovy k občanství, žáci na projektu pracovali celý školní rok. Cílem bylo připomenutí si mezinárodních a evropských dní. Prostřednictvím zajímavých aktivit, které si navzájem s partnery vytvářeli, se žáci zdokonalovali nejen v anglickém jazyce, ale také v dovednostech v práci s ICT nástroji a v neposlední řadě se učili spolupráci mezi sebou navzájem. S partnery z Turecka probíhala komunikace výhradně v anglickém jazyce.

Projekt e-Grammatik… einfach zusammen! měl žákům ukázat, že i gramatika se se dá učit zajímavě a nemusí být vždy nudnou součástí výuky cizího jazyka. Projekt byl realizován ve třídě 9. B v rámci předmětu Německý jazyk. Našimi online partnery po celý školní rok byli žáci z Finska, Itálie, Maďarska a Řecka. Kromě zajímavých úkolů a aktivit žáci několikrát komunikovali s partnery prostřednictvím chatu v rámci TwinSpace. Do zemí našich partnerských škol také putovaly před vánočními svátky malé upomínkové předměty. Za tento projekt naše škole navíc získala i Evropský certifikát kvality.

Všem zapojeným žákům patří velký dík.

Mgr. Petra Lasotová