V pátek se naše třída 5. A zúčastnila akce s názvem ,,DEN OFF-LINE“. Zavřeli jsme dveře současnosti a vrátili jsme se aspoň na jeden den do dávné minulosti. Ptáte se, jestli jsme zvládli se vzdát moderních technologií a současně se naučili i něco nového? Jen se podívejte.
Psali jsme dopis dřívkem a tuží, gumovací pera jsme nechali odpočívat v pouzdře. Seznámili jsme se s morseovkou a naučili se číst i napsat text morseovkou. Psali jsme vzkaz svým kamarádům přes ,,kopírák“. Také jsme měli možnost navštívit „RETRO místnost“, kde si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet věci, které se využívaly kdysi dávno naprosto běžně. Mohly si zkusit napsat text na starém psacím stroji, prohlédnout a poslechnout gramofonové desky, prolistovat tištěnými novinami a starými knihami. No a na závěr jsme si tělesnou výchovu užili venku bobováním, stavěním sněhuláka a sportovními hrami.
Zkrátka jsme to v tento den zkusili trochu jinak. A protože vše nové je pro děti zajímavé, všichni odcházeli domů nadšeni a spokojeni.
Mgr. Renáta Krausová
Fotogalerie zde