V pátek 16. 2. se naše škola zapojí do akce s názvem „DEN OFF-LINE“. Co to znamená? Zkusíme se vrátit o dvacet let zpátky… do doby, kdy ještě nebyly mobilní telefony, počítače a internet. Opravdu jsme na těchto moderních vymoženostech tak závislí, že se už bez nich neobejdeme? Pojďme se otestovat 🙂 Jde o to, nepoužít dne 16. 2. od 0:00 do 23:59 počítač, tablet, chytrý telefon ani jiné komunikační, herní či elektronické zařízení. Paní učitelky nebudou zapisovat do elektronické třídní knihy, počítač zůstane vypnutý.

V rámci tohoto dne můžete s paní učitelkou během dopolední výuky navštívit naši „RETRO místnost“, kde si budete moct prohlédnout a vyzkoušet věci, které se využívaly kdysi naprosto běžně. Budete mít možnost napsat text na starém psacím stroji, zjistit, jak fungoval „kopírák“, prohlédnout si gramofonové desky, prolistovat tištěnými novinami či starými knihami. A že vám bude chybět váš oblíbený Facebook? I na to bude u naší „RETRO místnosti“ myšleno 🙂

Zkrátka to zkusíme v ten den trochu jinak. Přidejte se a uvidíte 🙂